YÖNETİM KURULU

feature-top

KOMOSK

Kısa adı KOMOSK olan Konya Otomobil ve Motor Spor Kulübü 2006 yılında kurulmuştur. Türkiye Otomobil Sporları federasyonu tarafından tescilli spor kulübü statüsünde faaliyetlerini sürdüren kulübümüz öncelikli olarak Konya ve çevresinde otomobil sporlarını icra etmek, spor ve trafik bilincini gençlere aşılamak ve başarılı spor organizasyonları yaparak Konya’da otomobil sporlarını geliştirmeyi amaçlamaktadır. Geçmiş yıllarda drag ve slalom organizasyonları yapan KOMOSK, 2018 yılında yine özel bir drag yarışı ile gündemdedir.

                KOMOSK’un mottosu ‘’otomobil ve motosiklet kültürünü sevdirerek yaygınlaştırmak, bilinçli sürücüler yetiştirmektir. Konya ve ulusal çapta otomobil ve motor sporlarına gönül verip; onları kullanmayı, incelemeyi ve izlemeyi seven insanları bu platformda bir araya getirecektir. Amacımız gönül verdiğimiz bu faaliyetlerimizi halkımıza sevdirerek, otomobil ve motosiklet kültürüne farkındalık uyandırmaktır.

"Toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştırmak istediğimiz otomobil ve motosiklet kültüründe daha bilinçli sürücülüğe teşvik etmek hedefimizdir."