Blog

feature-top
12-13 Ağustos 2017 PRODARG Açıklaması

TOSFED Başkanı Sayın Serkan YAZICI’nın, federasyon başkanı olmasıyla birlikte ülkemizde icra edilen otomobil sporu branşlarında organizasyonlara heyecan gelmiş, yurt içinde yarışan ve yine yurt dışında ülkemizi temsil eden sporcu sayısı da kat ve kat artmıştır.

Ülkemizde otomobil sporları gelişirken bizlerde aynı şekilde bölgemizde icra edilen otomobil sporu branşlarını daha ileri bir noktaya getirebilmek amacıyla kısa adı KOMOSK olan Konya Otomobil ve Motor Spor Kulübü’nü TOSFED’e (Türkiye Otomobil ve Motor Sporları Federasyonu’na)  2017 sezonunda faaliyet göstermek amacıyla tescil ettirmiş bulunmaktayız.

Amacımız mevcut organizasyonları el birliğiyle bir adım daha ileri götürmek ve gelişen sporumuza katkı sağlamaktır. Bu amaçla 12-13 Ağustos 2017 tarihlerinde Konya Saraçoğlu Drag Pisti’nde bir yarış organize etmek için yola çıkmış bulunuyoruz.

Adından da anlaşılacağı üzere profesyonel bir konsept eşliğinde gelecekte markalaşabilecek bir yarış yapmak ilk hedefimiz. Bunu yaparken, bizimle aynı vizyona sahip olan ve otomobil sporlarını geliştirmek dışında hiçbir maddi manevi kaygı gütmeyen her türlü kulüp ve şahısla birlikte hareket edeceğimiz gibi aksini düşündüğümüz oluşumlardan da uzak durmayı amaçlıyoruz.

Allah’ın izniyle, hep birlikte gelecekte güzel bir anı olarak aklımızda yer edecek bu yarışı kazasız ve belasız bir şekilde organize edeceğiz.

Bilginize sunuyorum.

feature-top